Estoril: Hezemans nejrychlejší

Daniel Šupa, 5. října 2003, 01:04 Google+

Posádka stáje Force One Racing s vozem Viper odstartuje do dnešního závodu z Pole position.

Tým redukoval svoji účast pouze na jediný vůz a soustředění zájmu přineslo úspěch v podobě nejrychlejšího času Mika Hezemanse. Důvodem, proč se závodu zúčastní pouze jediná zmije v tmavě modrém lakování je ten, že těžce poškozený stroj z posledního závodu se již v letošním roce opravit nepodaří. Alliot doplnil posádku Hezemans / Kumpen.

A právě Hezemans byl o celou polovinu vteřiny rychlejší, jak o titul bojující posádka Cappellari / Gollin s Ferrari F550 Maranello. Třetí čas zajel žlutý Saleen týmu Konrad Motorsport. Ve druhé řadě ho doplní horká novinka, a to přímo ta z nejžhavějších.

Stáj JMB Racing nasadila již nyní dva vozy Ferrari F575 Maranello. Speciál GT byl teprve nedávno představen veřejnosti ve Frankfurtu a od příštího roku má převzít štafetu po úspěšném modelu F550 Maranello. Za dvojicí Derichebourg / Pescatori skončili v kvalifikacích týmoví kolegové Babini / Peter.

Ze šestého místa se do závodu na portugalském okruhu Estoril vydá vedoucí dvojici letošního šampionátu Biaggi / Bobbi, kteří však s sebou vezou navíc 40 kilogramů handicapové zátěže. Na další Saleen posádky Erdos / Newton zbyla 7. startovní pozice.

Top 10 uzavírají tři Lister Stormy a až 12. místo zbylo pro posádku Campbell-Walter / Kinch, která však zajížděla úplně nový motor. „Bohužel jsme dnes museli vyměnit motor za nový, ale nový agregát bude důležitý, neboť je zde dlouhá rovinka a musíme hodně akcelerovat ze zatáček,“ vysvětlil kvalifikační neúspěch první jezdec továrního týmu Lister Storm.

Ve třídě N-GT byli nejrychlejší Bertolini a de Simone s Ferrari F360 Modena stáje JMB Racing, kteří budou startovat 16. celkově. I druhé místo pomyslného startovního roštu patří téže stáji, neboť dalšího času třídy dosáhli kolegové Davies / Turner.