Miami: Pole position proměnili ve 3. vítězství

Daniel Šupa, 29. září 2003, 09:30 Google+

Johnny Herbert a JJ Lehto zvítězili již potřetí.

JJ Lehto si udržel teoretickou naději na zisk titulu šampiona. Jejich Audi R8 týmu ADT Champion Racing bylo dnes nejrychlejší a piloti se vyhnuli všem nástrahám úzkého městského okruhu. Velkou radost měl i šéf týmu Dave Maraj, sídlo stáje je totiž coby kamenem dohodil, jednalo se tak o domácí vítězství, které potěší dvojnásob.

Se ztrátou 40 vteřin skončili na druhém místě Frank Biela a Marco Werner s dalším Audi R8 stáje Joest Racing, kteří se ještě více přiblížili jezdeckému titulu za letošní sezonu ve třídě LMP 900.

„Takto jsme postavili naši strategii a vyšlo to dokonale. V závěru jsme sice museli mírně zvolnit, ale benzín vystačil a žárovka se rozsvítila až v posledním kole, ještě dost benzínu zbylo,“ smál se Johnny Herbert, jenž strávil za volantem prakticky 2 hodiny, zatímco Lehto pouze 45 minut.

Třetí místo ve třídě LMP 900 získala posádka Beretta / Saelens s vozem Panoz LMP01 stáje JML Panoz. Dvojice Dyson / Wallace s Lolou stáje Dyson Lola Racing zvítězila ve slabší třídě LMP 675, když se ujala vedení těsně před koncem závodu. Po celý závod posádka bojovala s druhým vozem týmu pilotovaným Weaverem a Leitzingerem, ale ta nakonec strávila dvě kola v boxech při opravě hnacího ústrojí.

Neděle byla velkým dnem pro Ferrari nejen ve Formuli 1, ale i ve třídě GTS seriálu ALMS. Vozy F550 M obsadily první tři místa třídy. Dvojice Brabham / Turner zvítězila o pouhých 1,778 vteřiny před dvojící Enge / Kox ze stejného týmu Prodrive Ferrari. Třetí vůz posádky Schiattarella / Naspetti patřil stáji Olive Garden.

Až pod stupni vítězů skončil osamocený tovární Chevrolet Corvette dvojice Ron Fellows a Johnny O'Connell, kteří si však již dnes zajistili titul v Poháru jezdců.

Třídu GT vyhrála dvojice Maassen / Luhr a Sascha Maassen slavil nejen své 20. vítězství v ALMS, ale také své 34. narozeniny.