Estoril: Mladík Auer dostává Mercedes na čelo

iM2, 26. března 2015, 23:26 Google+

ESTORIL - 2. DEN; Nováček v barvách Mercedesu, Lucas Auer, opanoval výsledky druhého dne testů v Estorilu. Dopoledne limitovaly testování v Portugalsku občasné přeháňky. Během poslední hodiny se nad okruh opět vrátily, což týmy využily k nácviku zastávek v boxech.

Paffett, Gary

Paffett, Gary | foto: dtm.de - HOCH ZWEI / Juergen Tap

Auer přišel k Mercedesu před startem sezony 2015 z Euro Serie F3. Navíc jezdí za nově vzniklý tým ART Grand Prix. Svůj čas, 1:32,748 min., zajel před obědem. Tento výsledek je o 0,026 vteřiny rychlejší než výkon Greena z úvodního dne. Odpoledne už se mu ale tolik nedařilo. Po obědě byl nejrychlejší Nico Müller s Audi, který se díky tomu dostal na druhé místo. Jeho ztráta na Auera je 0,049s.

Třetí je ve výsledkové listině Mike Rockenfeller. Mistr DTM z roku 2013 měl ale k dispozici jen dopoledne, odpoledne svůj vůz přepustil Timu Scheiderovi. Audi ještě díky Molinovi a Tambayovi patří v TOP5 hned 4 místa. Nejlepší BMW je na 6. místě v rukou Martina Tomczyka (+0,295s). Na trati jsme také viděli mistra DTM pro sezonu 2014 - Marco Wittmanna, který byl ale až 11.

Nejvíce kol ujel Augusto Farfus s BMW, dnešních 97 okruhů ale za včerejšími rekordy zaostává. "Pro mě to byl super den, dobře jsme spolupracovali s týmem a získali jsme důležité informace. Jsem moc rád, že se mi na závěr dvou testovacích dnů podařil zajet takto dobrý čas," řekl Lucas Auer.

U Mercedesu měli v úterý volno Paul di Resta a Pascal Wehrlein, u Audi Mattias Ekström a Jamie Green a u BMW odpočíval Maxim Martin.