Phoenix: Kanaan letos podruhé na Pole Position

ar1, 23. března 2003, 01:24 Google+

Tony Kanaan z týmu Andretti Green Racing si dnes vybojoval skvělým výkonem své druhé letošní Pole Position na další závod letošního šampionátu, kterým je Grand Prix Phoenixu (Purex Dial Indy 200). Jeho vítězný čas má hodnotu 20.1667 sekundy a dosáhl tím průměrné rychlosti 178.512 mil/hod.

Závod odstartuje zítra v 15,00 místního času na phoenickém pouštním oválu, který měří přesně 1 míli. Závod bude opět vysílat americký televizní stanice ABC a o týden později budeme moci shlédnout záznam z evropského vysílání stanice Eurosport.

Ve skutečnosti bude zítřejší start pro Tonyho Kanaana jeho třetí v kariéře, protože loni se ještě účastnil konkurenčního seriálu CART. Pouze si mohl odskočit na legendární závod 500 mil Indianapolisu. Kanaan se dnes stal pátým jezdcem, kterému se povedlo získat Pole Position vícekrát po sobě.

“Cítím se senzačně“, prohlásil po kvalifikaci Kanaan. “Stále více se potvrzuje mé rozhodnutí o přechodu do týmu Andretti Green Racing“. “Je opravdu velmi zajímavé pracovat v jednom týmu s Michaelem Andrettim a Dariem Frenchittim“. “Vtýmu panuje velmi dobrá atmosféra“. “Jsem velmi šťastný“, dodal Kanaan. “Zítra bych rád vyhrál“.

Zítra se tak rozhodne, zda si Kanaan dokáže svůj výkon zopakovat a získá po startu nějakýý náskok. Každopádně to bude mít velmi težké, protože na druhém místě a v první řadě s ním bude postaven na startu nejlepší nováček roku 2001 Felipe Giaffone, který se kvalifikoval druhý. Giaffone dokonce po dlouhou dobu držel ve svých rukou dočasné Pole Position, než byl překonán právě Kanaanem.

Za zmíňku ještě stojí, že dosavadní lídr šampionátu Scott Dixon se umístil na třetím místě. Čtvrtý čas zajel další Brazilec Helio Castroneves s vozem týmu Marlboro Penske a šesté místo na startu bude patřit již veteránovi Michaelu Andrettimu.