Německo: Liuzzi vyhrál 6. Grand Prix

ar1, 25. července 2004, 10:35 Google+

Vitantonio Liuzzi včera vyhrál svůj rekordní šestý závod Grand Prix letošní sezony Mezinárodního šampionátu FIA F3000.

Liuzzi, Vitantonio

Liuzzi, Vitantonio | foto: Red Bull Junior

Závod se jel na okruhu Hockenheimring, samozřejmě v rámci závodního víkendu Mistrovství světa vozů FIA Formule 1.

Formule 3000 zažívá velmi podobnou sezonu jako její starší sestra Formule 1. Vláda jednoho muže s výjimečným vítězstvím Enrica Toccacella v jednom ze závodů.

Liuzzi tak vyhrál pošesté s vozem Lola Zytek týmu Arden International. Liuzzi s toccacellem svedli velký boj po startu. Je však jasné, že Liuzzimu k vítězství tentokrát velmi pomohlo to, že společně se svými mechaniky absolvovali perfektní zastávku v boxech. Toccacello se dostal do vedení jen v kole, kdy Liuzzi byl v boxech. V dalším kole se situace vrátila zpět. Liuzzi tak udržel vedení až do cíle. Na to mu stačilo 6,699 sekund. Druhý tedy dojel jeho krajan Enrico Toccacello, třetí skončil Esteban Guerrieri s vozem týmu BCN Competicion, stejně jako Toccacello.

Český jezdec Tomáš Enge, jenž v kvalifikaci vybojoval dobrou čtvrtou pozici. Bohužel, po polovině prvního kola do něj ze zadu narazil Yannick Schroeder s vozem týmu DURANGO.