Spa: Náročný závod pro Ferrari a Porsche

Cappellari/Gollin | foto: DPPI / FIA GT

Dramatický závod vyhrála po 558 kolech vedoucí posádka průběžného pořadí s vozem Ferrari F550 Maranello.

Cílem 24hodinového závodu v belgickém Spa-Francorchamps provezla vítězný rudý vůz Lilian Bryner, která se tak stala vůbec první ženou, která zvítězila ve 24hodinovém vytrvalostním závodě. Ve voze se startovním číslem 2 se střídala s Gollinem, Cappellarim a Calderarim. Třídu N-GT vyhrála posádka Ortelli / Dumas / Collard s vozem Porsche GT3 stáje Freisinger, kteří protnuli cílovou čáru na třetím místě celkově.

Se ztrátou jednoho kola skončila na druhém místě celkově posádka Vosse / Salo / Babini / Peter s vozem Ferrari F575 M týmu G.P.C. Giesse, kteří přišli o vítězství v důsledku zdržení při opravě v boxech. Expilot Formule 1 Mika Salo předvedl, že je jezdcem skutečně rychlým a táhl vůz s číslem 11 k vítězství. Ve Ferrari týmu BMS však zazářil především Gollin, který dnes ráno pořádně přidal a náskok vedoucího Ferrari rychle snižoval.

Další favorit, totiž nejlepší vůz loňské sezony, Ferrari F550 Maranello s číslem 1 odsoudil do role poražených Stefano Livio, jenž vůz tvrdě opřel o svodidla. Po prakticky hodinové opravě se vůz znovu objevil na dráze a závod dokončil na 7. pozici celkově a se ztrátou 34 kol.

Spa-Francorchamps: Výsledné pořadí po 24 hodinách