Silverstone: Vítězí Bartels s Bertolinim

Bartels/Bertolini | foto: DPPI / FIA GT

Před patnáctitisíci diváky, které neodradilo ani deštivé počasi nad tratí v Silverstone, se odehrávalo napínavé drama až pod šachovnicový praporek.

Chytrá strategie pomohla posádce Andrea Bertolini a Michael Bartels s vozem Maserati MC12 k zaslouženému vítězství před Janišem s Bertem na Saleenu S7R a na třetí pozici posádkou Babini / Gollin. Úvod sezony vyšel tedy nejlépe značce Maserati, která byla loni zastoupena více než letos ve startovním poli. Letos se startovní pole musí spokojit pouze se dvěma vozy této značky.

Zajímavostí je, že po dlouhé době se na pódiu sešly posádky tří značek, kdy první skončilo Maserati, druhý Saleen a třetí Aston Martin. Dokonce pět posádek se udrželo po třech hodinách závodu ve stejném kole.

Kategorii GT 2 vyhrála posádka č. 52 Matteo Bobbi a Jaime mělo s vozem týmu  AF Corse Ferrari 430, jenž zvítezili před Ebimotor Porsche 996 GT3 RSR Emmanuela Collarda a Luca Riccitelliho.