Dani Pedrosa vyhrál motocyklovou GP USA

LAGUNA SECA, ZÁVOD; Španělský motocyklista Dani Pedrosa vyhrál v neděli na okruhu v Laguna Seca Velkou cenu USA v prestižní kategorii MotoGP. Na druhém místě dojel Ital Valentino Rossi, třetí skončil další Španěl Jorge Lorenzo.

Otázkou devátého závodu seriálu bylo, zda do něj odstartuje vítěz kvalifikace Jorge Lorenzo. Mladý Španěl si ale i přes sobotní ošklivý pád a nepříjemné zranění ramene příležitost odstartovat z Pole position vzít nenechal a vydal se sběrem dalších mistrovských bodů. Lepší formu si ale do americké Velké ceny přinesl jeho krajan Dani Pedrosa, který si v průběhu poloviny závodu vyjel náskok tří vteřin a dokázal ho udržet až do finiše. Těsne na druhém místě dojel po stíhací jízdě těsně lídr šampionátu Valentino Rossi, na Lorenza zbyla třetí pozice.

Velká cena USA:
MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 44:01,580, 2. Rossi (It./Yamaha) + 0,344, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) + 1,926, 4. Stoner (Aust./Ducati) + 12,432, 5. Hayden (USA/Ducati) + 21,663, 6. Elias (Šp./Honda) + 22,041, 7. Edwards (USA/Yamaha) + 30,201, 8. Vermeulen (Aust./Suzuki) + 32,857.

Pořadí MS po 9 závodech: 1. Rossi 151, 2. Lorenzo 141, 3. Stoner 135, 4. Pedrosa 92, 5. Edwards 78.