GP Francie: Pantano získal Pole position

Ital Giorgio Pantano získal Pole position v kvalifikaci na šestý podnik letošního Mezinárodního mistrovství FIA F3000, který hostí francouzský okruh Magny Cours.

Pantano porazil druhého nejrychlejšího jezdce Bjorna Wirdheima o pouhých 0,045 sekundy.

Navzdory dešťovým hrátkám počasí v první kvalifikaci vozů Formule 1, která se jela ve 14,00 středoevropského času, kvalifikace na závod vozů FIA F3000 se jela za slunných a teplých podmínek.

Pantano zajel toto Pole position až zhruba pět minut před koncem kvalifikace.

Český jezdec Jaroslav Janiš se kvalifikoval do závodu poprvé ve své kariéře na třetí pozici, těsně před jezdcem týmu Coloni Ricardem Speraficem. Vitantonio Liuzzi skončil na pátém místě, následován Tonym Schmidtem a Yannickem Schroederem.

Závod by podle předběžných informací měla opět vysílat od 14,45 TV galaxie Sport.