Smrž v Brně devátý, vyhrál Spies

281

BRNO, 2. ZÁVOD; Český motocyklový závodník Jakub Smrž obsadil ve druhém nedělním závodě mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně devátou pozici. Z vítězství se radoval Američan Ben Spies, druhý tuzemský zástupce Miloš Čihák do cíle nedojel.

Vítěz kvalifikačního superpole Spies si na druhý pokus dojel pro plný bodový zisk, protože už jej nepotkala kolize jako v prvním závodě, v němž nemohl po střetu s Italem Michelem Fabriziem pokračovat. Nyní oba jezdci skončili na stupních vítězů, mezi ně se dokázal vklínit nejlepší z prvního brněnského klání Max Biaggi z Itálie. Spies snížil ztrátu v celkovém hodnocení na vedoucího Japonce Norijuki Hagu na pouhých sedm bodů.

Smrž nedokázal zopakovat šesté místo z poledního závodu a o tři příčky si pohoršil, celkově je stále desátý.

MS superbiků v Brně - 2. závod: 1. Spies (USA/Yamaha) 40:15,420, 2. Biaggi (It./Aprilia) +0,213, 3. Fabrizio (It./Ducati) +0,657, 4. Rea (Brit./Honda) +8,311, 5. C. Checa (Šp./Honda) +8,915, ...9. SMRŽ (ČR/Ducati) +21,726, ČIHÁK (ČR/Suzuki) závod nedokončil.