Brands Hatch: Bourdais zvítězil v Brands Hatch

ar1, 5. května 2003, 18:16 Google+

Francouz Sebastien Bourdais a úřadující šampión FIA F3000 zvítězil v Grand Prix Velké Británie, která byla součástí nového ročníku amerického šampionátu Champ Car. Bourdais zvítězil teprve při svém čtvrtém startu v šampionátu a za tým Newman/Haas.

Bourdais v Brands Hatch předvedl dominantní výkon, kterému stačili jen takoví jezdci jako je Tracy nebo Junqueira.

“To je sen“, prohlásil po závodě šťastný Bourdais. “Trochu nám pomohlo, že měl Paul technické problémy, ale jinak je to skvělý pocit, stát se vítězem“.

Druhý v prvním evropském závodě letošního kalendáře skončil Bourdaisův týmový kolega Bruno Junqueira a na třetí pódiový stupínek si vystoupil Mexičan Mario Dominguez.

Junqueira k závodu dodal: “Závod byl OK, celkově je naše umístění velmi dobré. Je to naše první double po dlouhé době“.

Závod nedokončil favorit a letošní lídr šampionátu Paul Tracy, kterého potkaly mechanické potíže a závod musel vzdát.

“Příliš špatný závod“, prohlásil Tracy. “Náš záměr bylo pódiové umístění“.

Skvělým vystoupením se v Anglii blýsknul mladý Španěl Oriol Servia, který ztrácel na třetího Domingueze pouhých 2,8 sekundy.

Na pátém místě dokončil závod Patrick Carpentier, týmový kolega Paula Tracyho. Šestý byl Michél Jourdain jr, a sedmý závodní veterán Brazilec Roberto Moreno. Desítku uzavřeli na osmém místě Alex Tagliani, na devátém Mario Haberfeld a desátý byl v cíli domácí jezdec Darren Manning.

Příští závod se pojede na německém díky nehodě v roce 2001 Alexe Zanardiho, nechvalně známém oválu Lausitzring, tzv. Grand Prix Německa, která se uskuteční 11. května 2003.