Imola: Corvette slavil první vítězství

Daniel Šupa, 29. května 2005, 21:41 Google+

Neobyčejně vysokou daň si vybral italský okruh na spolehlivosti startujících vozů.

Hezemans/Kumpen/Longin

Hezemans/Kumpen/Longin | foto: DPPI / FIA GT

Pod modrou oblohou a za vysoké teploty dokončilo tříhodinový závod pouze 24 vozů. K naší velké radosti prokázal český tým Vonka Racing spolehlivost jejich Porsche a připsal si další cenné body do šampionátu. Tým GLPK Carsport sice zvítězil ve včerejší kvalifikaci, ale Mike Hezemans hovořil o spolehlivosti jejich vozu s rezervou. To se také potvrdilo při ranním warm-up, kdy se rozpadla převodovka. Naštěstí mechanici vše zvládli dát do pořádku a po startu si Hezemans vedení nenechal vzít. Po sérii skutečně rychlých kol předával vůz na prvním místě Longinovi. Belgičan dlouho odolával tlaku Maserati týmu Vitaphone, ale vzhledem k tomu, že musel Biagi brzy do boxů, nenechal se vyprovokovat, vedení přepustil a s přehledem raději udržoval druhé místo. Kumpen jako třetí z vítězné posádky kontroloval v závěru závodu situaci a s náskokem 19 vteřin zaslouženě protnul cílovou čáru jako první.

Druhé místo získal Lamy a Gardel s Ferrari F575 (Larbre) a třetí nakonec skončili Biagi a Babini s Maserati stáje Vitaphone. Jejich sesterský vůz začal závod nadějně, ale pro poruchu převodovky musel odstoupit. Čtvrté místo a důležité body pro sebe získala posádka Bertolini / Wendlinger s dalším Maserati (JMB). První čtyři vozy dojely v rozestupu 54 vteřin a na stupně vítězů vystoupily posádky pilotující tři různé značky.

Ve třídě GT2 se dá v tuto chvíli sázet snad jen na jeden ze dvojice vozů týmu Gruppe M. I v Imole se zdálo, že jejich posádky jedou s úplně jinými Porsche, než zbývající týmy této kategorie. Lieb / Rockenfeller na vítěze kvalifikace nestačili ani v závodě a Collard se Sugdenem se radovali z dnešního vítězství. Třetí místo získala posádka Kaufmann / Moro, kteří však ztratili na vítěze třídy 6 kol!