Sonoma: Werner s Lehtem letos již potřetí

ar1, 22. července 2004, 05:03 Google+

JJ Lehto a Marco Werner, vyhráli v neděli s vozem ADT Audi R8 závod Infineon Grand Prix Sonomy na okruhu Sonoma Raceway, kde zaznamenali již 3 vítězství letošní sezony.

Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: ALMS/Dan Boyd

Chris Dyson a Andy Wallace (Dyson Racing Lola EX257-AER/MG) dojeli do cíle 2 a ¾ hodinového závodu na druhé pozici, minutu za vítěznou posádkou.

Butch Lietzinger, jezdec týmu Lola společně s jezdci Dysonem a Wallacem dost tvrdě útočili v prvních 30 minutách závodu na vedoucí posádku Werner/Lehto. Kontakt s vedoucím jezdcem ztratili po prvních zastávkách v boxech, kde navíc Lola Leitzingera musela být opravována po menším požáru. Posádka tak ztratila 4 kola a Leitzingerův kolega Jeames Weaver nakonec vybojoval třetí pozici.

Lehto jel druhou polovinu závodu v posádce týmu ADT Audi R8, jenž byl schopen dokončit závod s dominantním vítězstvím před posádkou Dyson/Wallace s vozem Lola.

Ve třídě GTS vyhrála posádka Fellows/O´Connell vyhrála své čtvrté vítězství na okruhu v infineon Raceway. Jeli s vozem Chevrolet Corvette C5-R a tímto vítězstvím se zapsali do análů seriálu ALMS s počtem vítězství v jednom závodě.

Posádka vozu č.4, tedy další Corvetty, Oliver Gavin a Oliver Baretta vedli většinu závodu, ale byli vyřazeny z boje o vedení po předjetí vozem Lamborghini s jezdcem Krohnem a Dave McEnteem.

Třídu vozů GT vyhrála posádka Bernhard a Bergmeister, jak jsme již psali v minulém článku, po rozhodnutí vedení závodu a připsání zatím vedoucí posádce vozu Flying Lizard penalizaci 42 sekund za porušení předpisů, se dostala posádka AJR do vedení a tam již zůstala.

Další vůz týmu AJR Dumas/lieb skončila třetí

Robin Liddell si opět užil pocit vítězství v posádce otce se synem Jonem a Clintem Fieldovými, když vyhráli skupinu LMP2 za tým Intersport Racing Lola B2K/40 Judd. Je to druhé jejich vítězství v letošním seriálu ALMS. To první vyhráli v Mid-ohiu.

Příští závod se pojede na okruhu v Portlandu, kde také závodí seriál Champ Car. Pojede se o víkendu 25. července 2004.