Audi: Triumf v Le Mans, skvělý výkon na Nürburgringu

ar1, 14. června 2004, 16:53 Google+

Skvělý víkend prožili sportovní fanoušci značky Audi: Na okruhu Nürburgring se jel vytrvalostní závod na 24 hodin.

Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: Import Volkswagen Group

Na trati, která si pro svoji náročnost vysloužila přezdívku „zelené peklo“, si před 220 000 diváky skvěle vedli piloti týmu Infineon Team Abt Sportsline s vozy Audi TT-R, kteří v extrémně složitých klimatických podmínkách obsadili čtvrté a osmé místo v absolutním pořadí.

Ve skutečný triumf značky Audi se však jen o hodinu později proměnilo finále souběžně probíhající čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans: Importérské týmy Audi Sport Japan Team Goh, Audi Sport UK Team Veloqx a Team ADT Champion Racing obsadily se svými posádkami na vozech Audio R8 všechna místa na stupních vítězů!

Před více než dvěma stovkami tisíc nadšených diváků kolem okruhu v Le Mans dovedly posádky Ara/Capello/Kristensen, Davies/Herbert/Smith a Lehto/Werner/Pirro své supersportovní vozy Audi R8 na prvním, druhém a třetím místě legendárního vytrvalostního závodu. První posádka - Seiji Ara, Rinaldo Capello a Tom Kristensen – ustavila navíc svým výkonem 379 ujetých kol (o čtyři kola více než činil předchozí rekord) nový distanční rekord čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, který má nyní hodnotu
5169,97 km. Úspěch značky Audi stvrzovala ještě posádka Biela/Kaffer/McNish, která skončila na skvělém pátém místě.

Značka Audi a vozy Audi R8 dokázaly v Le Mans zvítězit už v letech 2000, 2001 a 2002. Triumf v letošním ročníku nejobtížnějšího automobilového závodu jasně dokládá pravdivost sloganu automobilky Audi: Náskok díky technice. „Jsem skutečně hrdý na všechny posádky, které o tomto víkendu hájily čest barev značky Audi,“ říká Dr. Wolfgang Ullrich, šéf sportovní divize Audi Motorsport. „Závod v Le Mans byl do posledních okamžiků otevřenou partií, Nürburgring vejde vinou extrémně proměnlivého počasí do historie motoristického sportu jako jeden z nejobtížnějších závodů historie.“