Německo: Enge/Turner vítězí v kvalifikaci

iM2, 28. srpna 2010, 12:22 Google+

KVALIFIKACE; Aston Martin stáje Young Driver posádky Tomas Enge a Darren Turner byl nejrychlejší v sobotní dopolední kvalifikaci na německém okruhu Nürburgring. Vůz se startovním číslem 7 se tak postaví na pole position v kvalifikačním závodě.

Enge/Turner

Enge/Turner | foto: BPA sport marketing, a.s.

Posádka bílého Aston Martinu zajela pole position časem 1:57.155s. V poslední části kvalifikace Darren Turner konkurenci doslova deklasoval, když nejrychlejší vůz ze zbytku světa ztratil kolem 0,5s! Druhé a třetí místo obsadily vozy Lamborghini Murcielago dvou stájí. Rychlejší býl vůz z týmu Reiter. Stroje Murcielago 670 R-S tak potvrdily, že jejich rychlost z Belgie nebyla náhodná a přivezly si ji i do Německa.

Čtvrtou příčku obsadila Corvette Z06 posádky Hennerici / Margaritis. Další dvě příčky připadly jezdcům na Maserati MC12. Pátí byli Bertolini / Bartels ze stáje Vitaphone. Stejně jako v Belgii tak i v Německu se dokázala výborně kvalifikovat dvojice stáje Triple H, Longin / Guidi.