di Resta nedal Audi šanci a poprvé vyhrál

Daniel Šupa, 18. května 2008, 15:37 Google+

LAUSITZRING - ZÁVOD; Paul di Resta využil nejvýhodnější pozice na startu a v dalším průběhu závodu využil své rychlosti i taktiky ke svému prvnímu zaslouženému vítězství. Audi sice Mercedesy dnes přečíslilo, ale Scheiderovi na útok nezbyl čas. Třetí místo získal obhájce titulu Ekström.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
di Resta, Paul

di Resta, Paul | foto: dtm.de

Sdílejte článek

Start přinesl napínavý duel o první pozici, když do první zatáčky najížděl po vnitřní straně Spengler a na vnější di Resta, jezdci tovární stáje Mercedesu H.W.A., za nimi se seřadili piloti Audi. Souboj ustál vítěz kvalifikace a Spengler naopak začal ztrácet a brzdil rychlejší Audi, čehož vedoucí di Resta využil pro získání slušného náskoku, který kontroloval až do konce závodu.

Ještě v prvním kole měl znovu smůlu Kristensen, kterého poslal do hodin a na konec startovního pole příliš ambiciózní Premat s rok starým Audi. Spengler dokázal vzdorovat rychlejším soupeřům, ale v boxech se rozdílná forma projevila poklesem na šesté místo, díky čemuž se za di Restu posunuli Scheider, Ekström, Tomczyk i Green.

Vedoucí muž průběžného pořadí Scheider byl v další fázi závodu sice nejrychlejší, ale vedoucí di Resta kontroloval zkušeně a s přehledem ztenčující se náskok až pod šachovnicovou vlajku a zisk prémiového vítězství v DTM.

Na dalších pozicích se změny nekonaly, Bernd Schneider získal dva body za sedmé místo a poslední bod ukořistil v bratrovražedném souboji vozů Audi specifikace 2007 Premat, když poslední zastávkou přišel o tuto pozici Rockenfeller, před nějž se dostal ještě Jarvis.

V čele hodnocení jezdců je i nadále Timo Scheider, přičemž dnešní vítěz ztrácí jen tři body. Další závod bude hostit městský okruh Norisring za šest týdnů.

Pro shlédnutí průběžného pořadí po čtvrtém závodě klikněte zde.

Google+ Vytisknout

Diskuze: di Resta nedal Audi šanci a poprvé vyhrál

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Mattias Ekström se letos stal vicemistrem

Zůstane Ekström v DTM? Co jiného by dělal? "Nic jiného neumím"

René Rast za volantem Audi RS5 DTM

Nový šampión Rast: Test F1 by byl mega cool a skvělou zkušeností

René Rast ve své debutové sezoně v DTM opravdu překvapil

Rast se stal mistrem DTM ve své nováčkovské sezoně

Rast, Rene

Hockenheimring: Titul vyhrál ve své debutové sezoně Rast!

Green, Jamie

Hockenheimring: V sobotu vyhrál Green, Audi si zajistila všechny tři tituly

reklama
reklama

Doporučujeme

56

GP Francie v LeMans opět pro Rossiho

Čtěte dále

Nejčtenější články

reklama