Suverénní Lorenzo a rozpačití Češi

iMotorSport.cz / mediafax, 9. dubna 2013, 01:09 Google+

První mistrovství světa silničních motocyklů je za námi. Úvodní závod v Kataru ovšem české fanoušky příliš nepotěšil!

371

Tři čeští zástupci, z toho dva v MotoGP, ani jeden ovšem nedokázal dosáhnout na lepší příčky. Nejlépe na tom byl Kornfeil v Moto3, který se ovšem během závodu potýkal s technickými problémy na motorce. Dvakrát se totiž zdržoval se startováním, což ho stálo celý závod. Nakonec dojel dvaadvacátý.

V MotoGP startovali hned dva Češi – Karel Abrahám a Lukáš Pešek. Ani jeden ovšem nemůže být se svým výkonem spokojený. Pešek se na mistrovství vrátil po více než dvou letech, žádný bod ovšem nezískal, do cíle totiž dojel jako poslední. Nejhůře na tom byl ovšem Karel Abrahám, který již v prvním kole z motorky spadl a závod nedokončil. První zápas ovšem ještě neznamená konec všech nadějí. Další možnost budou mít 21. dubna v americkém Austinu!

MotoGP nakonec vyhrál podle očekávání Jorge Lorenzo, druhý skončil Valentino Rossi a třetí Marc Márquez. Na první tři příčky se tedy postavili samí Španělové.