Abraham cíl v Kataru neviděl, Kornfeil skončil patnáctý

mediafax, 9. dubna 2012, 01:42 Google+

Český jezdec Karel Abraham nedokončil kvůli technickým potížím nedělní Velkou cenu Kataru silničních motocyklů, která byla úvodním závodem letošního seriálu mistrovství světa. V královské kubatuře MotoGP zvítězil úřadující vicemistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska.

371

| foto: Archiv MOTO365.cz

Abraham zajel v sobotní kvalifikaci desátý nejlepší čas, který na startu stačil na pozici ve čtvrté řadě. Rodák z Brna se postupně propadal a v šestém kole byl dokonce poslední. Poté ve svém oblíbeném závodě obkroužil ještě necelá dvě kola. Kvůli problémům se svým motocyklem Ducati zajel nedobrovolně do boxu a premiérový podnik sezony pro něj předčasně skončil.

V čele jel dlouho Australan Casey Stoner, který letos obhajuje titul v nejprestižnější třídě. Nakonec své vedení neuhájil, dostali se před něj vítěz kvalifikace Jorge Lorenzo a také jeho krajan Dani Perdosa.

Jakub Kornfeil obsadil v nově vzniklé třídě Moto3 patnáctou příčku. Díky tomu získal jeden bod, z výhry se raduje Maverick Viňales ze Španělska.Vítězný jezdec si připsal celkově svůj pátý triumf v seriálu mistrovství světa. O čtyři sekundy za ním dojel při svém premiérovém startu v šampionátu Ital Romano Fenati. Nejlepší ze sobotní kvalifikace Sandro Cortese z Německa po bitvě se Španělem Luisem Salomem dojel třetí.

Kornfeil si v den svých 19. narozenin oproti kvalifikaci polepšil o čtyři příčky a skončil patnáctý, takže se může radovat ze zisku prvního bodu v sezoně.

Ve třídě Moto2 vstoupil vítězně do letošního ročníku MS další Španěl Marc Márquez, který předčil druhého Andreu Iannoneho o pouhých 0,061 sekundy, třetí pozici vybojoval další španělský závodník Pol Espargaro.

MS silničních motocyklů - Velká cena Kataru (Losail):

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:44:214, 2. Pedrosa (Šp./Honda) +0,852, 3. Stoner (Austr./Honda) +2,908, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) +17,114, 5. Dovizioso (It./Yamaha) +17,420, 6. Hayden (USA/Ducati) +28,413, ...ABRAHAM (ČR/Ducati) závod nedokončil.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 40:34,225, 2. Iannone (It./Speed Up) +0,061, 3. Espargaro (Šp./Kalex) +1,412, 4. Rabat (Šp./Kalex) +1,639, 5. Lüthi (Švýc./Suter) +0,438, 6. Redding (Brit./Kalex) +6,768.

Moto3: 1. Viňales (Šp./Honda) 38:40,995, 2. Fenati (It./FTR Honda) +4,301, 3. Cortese (Něm./KTM) +18,013, 4. Salom (Šp./Kalex) +18,200, 5. Oliveira (Portug./Honda) +18,745, 6. Chairuddin (Malajsie/KTM) +19,052, ...15. KORNFEIL (ČR/FTR Honda) +38,641.

Diskuze: Abraham cíl v Kataru neviděl, Kornfeil skončil patnáctý