Abraham havaroval v úvodu GP Aragonie, vyhrál Stoner

281

Alcaňiz - Český motocyklista Karel Abraham havaroval v úvodu nedělní Velké ceny Aragonie MotoGP a skončil v nemocnici. Český závodník sice vybojoval osmou pozici v kvalifikaci a odstartoval ze třetí řady, ale hned v první zatáčce nezvládl svůj motocykl Ducati a z dráhy mu museli pomoci traťoví komisaři.

Velkou cenu v kategorii MotoGP, která je součástí mistrovství světa silničních motocyklů, s převahou vyhrál Australan Casey Stoner a čtyři závody před koncem šampionátu vede v průběžném šampionátu o čtyřiačtyřicet bodů.

Australan, který dominoval už tréninkům i kvalifikaci, vyhrál před svým kolegou z týmu Repsol Honda, domácím Danim Pedrosou, a dalším Španělem Jorgem Lorenzem na Yamaze. Pro tým Repsol Honda šlo o jubilejní, sté vítězství v prestižní třídě.

Kromě Abrahama havaroval též Andrea Dovizioso na Hondě a nepříjemný pád potkal i Lorise Capirosiho (Ducati) a Toniho Eliase (Honda), oba však odešli po svých. Pro českého jezdce ale neskončil pád příznivě. "Karel je teď v nemocnici a dělají mu CT vyšetření hlavy. Čekáme na výsledky," prozradil hodinu po konci závodu otec závodníka Karel Abraham starší. Vyšetření komplikace neprokázalo, nicméně český motocyklista zůstal v péči lékařů. "Dohodli jsme se, že ho nechají přes noc na pozorování. Je lehce otřesen, ale snad v pořádku," dodal Abrahamův otec po konzultaci s lékaři.

Pro český motosport tak vybojoval mistrovské body pouze Jakub Kornfeil v závodu třídy do 125 kubických centimetrů, který obsadil 13. místo. Vítězem závodu v nejslabší kubatuře se stal Španěl Nicolas Terol na Aprilii. Za Terolem, jezcem týmu Bankia Aspar, skončili druhý Francouz Johann Zarco z týmu Avant-AirAsia-Ajo a třetí další Španěl Maverick Vi?ales ze stáje Blusens by Paris Hilton Racing.

Ve třídě Moto2 zvítězil další Španěl Marc Marquez na motocyklu Suter, před Italy Andreou Iannonem a Simonem Corsim.

Velká cena Aragonie
MotoGP: 1. Stoner (Aus./Repsol Honda) 42:17,427, 2. Pedrosa (Šp./Repson Honda) +8,162, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) +14,209, 4. Simoncelli (It./Honda) +20,646, 5. Spies (USA/Yamaha) +27,739, 6. Bautista (Šp./Suzuki) +30,373, ... ABRAHAM (ČR/Cardion AB Motoracing Ducati) nedojel.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Stoner 284, 2. Lorenzo 240, 3. Dovizioso (It.) 185, 4. Pedrosa 170, 5. Spies 146, 6. Rossi (It.) 139, ... 14. ABRAHAM 50.

Moto2: 1. Marquez (Šp./Suter) 40:20,575, 2. Iannone (It./Suter) +2,466, 3. Corsi (It./FTR) +2,574, 4. De Angelis (SnM./Motobi) +3,054, 5. Espargaro (Šp./Pons Kalex) +10,831, 6. Smith (Brit./Tech3) +10,870.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Bradl (Něm.) 221, 2. Marquez 215, 3. Iannone 132, 4. De Angelis 122, 5. Corsi 115, 6. Smith 112.

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 40:26,726, 2. Zarco (Fr./Derbi ) +6,771, 3. Vi?ales (Šp./Aprilia) +18,929, 4. Vazquez (Šp./Derbi) +27,472, 5. Salom (Šp./Aprilia) +27,469, 6. Kent (Brit./Aprilia) +27,750, ... 13. KORNFEIL (ČR/Ongetta-Centro Seta, Aprilia) +57,513.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Terol 241, 2. Zarco 205, 3. Viňales 177, 4. Cortese (Něm.) 170, 5. Folger (Něm.) 130, 6. Vazquez 127, ... 12. KORNFEIL 56, ... 27. POPOV (oba ČR) 3.