Abraham v Assenu porazil i Rossiho. Odstartuje sedmý

XRot, 24. června 2011, 20:09 Google+

Český motocyklista Karel Abraham obsadil v páteční kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska ve třídě MotoGP na okruhu v Assenu sedmou pozici a v sobotu odstartuje ze třetí řady. Nejlepší čas zajel stejně jako v předchozích dvou trénincích Ital Marco Simoncelli.

371

Pole position vybojoval Simoncelli velmi těsně, protože druhý Ben Spies z USA za ním zaostal o pouhých devět tisícin vteřiny. Třetí místo patří lídrovi seriálu mistrovství světa Australanovi Casey Stonerovi.

Jednadvacetiletého Abrahama čeká v sobotní Velké ceně Nizozemska jubilejní 100. start v kariéře poté, co v tréninku dosáhl druhého nejlepšího času mězi jezdci s motocykly Ducati. Například devítinásobný mistr světa Valentino Rossi z Itálie byl až jedenáctý. "Jsem tímto svým výsledkem nadšený," uvedl Abraham na svém webu.

V kvalifikaci dosáhl času 1:35,742 a za Simoncellim zůstal o 1,024 vteřiny. "Máme velice dobře nastavenou motorku. Zkoušeli jsme dělat nějaké změny, ale paradoxně to vůbec nepomohlo, takže jsme se vrátili k původnímu nastavení. Ještě je tam ale jedna nebo dvě drobnosti, které by se daly vylepšit," mínil český závodník.

V prvním sektoru okruhu ztrácel na Simoncelliho víc než půl vteřiny, ve zbývajících třech však zajížděl mezičasy na úrovni nejrychlejších jezdců. "Je tam jedna zatáčka, která mně nevyhovuje, a jsem v ní pomalý," přiznal Abraham, ktgerý absolvoval druhou povedenou kvalifikaci v řadě. Před dvěma týdny v Silverstone zajel šestý nejlepší čas a současně byl nejrychlejším závodníkem na motocyklu Ducati. V samotném závodě obsadil sedmé místo.

Velká cena Nizozemska v kubatuře Moto GP na okruhu v Assenu startuje v sobotu v 15 hodin, přímým přenosem ji vysílá kanál Nova Sport.

V kategorii do 125 ccm zajel český zástupce Jakub Kornfeil 18. nejrychlejší čas a proti čtvrtečnímu tréninku si o dvě místa polepšil. Nejrychlejší byl Španěl Maverick Viňales, Kornfeil na něj ztratil necelé tři vteříny.

Němec Stefan Bradl si zajistil nejlepší startovní pozici ve třídě Moto2.

MS silničních motocyklů - Velká cena Nizozemska (Assen):

Kvalifikace:

Do 125 ccm: 1. Viňales (Šp./Aprilia) 1:44,597, 2. Zarco (Fr./Derbi) +0,188, 3. Cortese (Něm./Aprilia) +0,190, 4. Faubel (Šp./Aprilia) +0,366, 5. Salom (Šp./Aprilia) +0,638, ...18. KORNFEIL(ČR/Aprilia) +2,966.

Moto2: 1. Bradl (Něm./Kalex) 1:39,305, 2. Márquez (Šp./Suter) +0,295, 3. Corsi (It./FTR) +0,395, 4. Lüthi (Švýc./Suter) +0,539, 5. Takahaši (Jap./Moriwaki) +0,585.

MotoGP: 1. Simoncelli (It./Honda) 1:34,718, 2. Spies (USA/Yamaha) +0,009, 3. Stoner (Aus./Honda) +0,290, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) +0,425, 5. Dovizioso (It./Honda) +0,526, ...7. ABRAHAM (ČR/Ducati) +1,024.

Diskuze: Abraham v Assenu porazil i Rossiho. Odstartuje sedmý