Espargaro těsně vyhrál do 125 ccm

iMotorSport.cz / mediafax, 23. května 2010, 15:50 Google+

Le Mans - Španělský motocyklista Pol Espargaro porazil v dramatickém závěru nedělní Velké ceny Francie v Le Mans svého krajana Nika Terola a radoval se z letošního 2. vítězství ve třídě do 125 ccm.

371

Oba jezdci krátce po startu unikli svým pronásledovatelům a do cíle dorazili s téměř pětisekundovým náskokem. Jediný Čech na startu Jakub Kornfeil obsadil s minutovou ztrátou devatenácté místo.

Druhé vítězství v řadě pohodlně vybojoval ve třídě Moto2 španělský jezdec Toni Elias, když se většina jeho soupeřů potýkala na trati s nejrůznějšími problémy. Druhý v cíli Julian Simón ze Španělska byl o více než vteřinu pomalejší, třetí skončil Ital Simone Corsi. Z českých jezdců bodoval jen třináctý Lukáš Pešek, Karel Abraham závod nedokončil. Elias se díky triumfu posunul do čela šampionátu před Japonce Šoju Tomizawu, jenž v průběhu Velké ceny Francie havaroval.

Španěl Jorge Lorenzo navýšil své vedení v seriálu MotoGP na devět bodů, když v neděli vyhrál Velkou cenu Francie před svým stájovým kolegou z Yamahy Valentinem Rossim z Itálie. Až pátý skončil Španěl Dani Pedrosa, který ještě v posledním kole držel třetí pozici, ale pak ho předstihli Ital Andrea Dovizioso a Američan Nicky Hayden. Casey Stoner z Austrálie znovu havaroval a závod nedokončil, již podruhé v této sezoně.

Velká cena Francie silničních motocyklů (Le Mans) - nedělní výsledky:

Do 125 ccm: 1. Espargaro (Šp./Derbi) 41:52,280, 2. Terol (Šp./Aprilia) +0,957, 3. Marquez (Šp./Derbi) +4,428, 4. Vazquez (Šp./Derbi) +4,736, 5. Smith (Brit./Aprilia) +5,143, ...19. KORNFEIL (ČR/Aprilia) +59,770.

Průběžné pořadí MS: 1. Terol (Šp./Aprilia) 65 b., 2. Espargaro (Šp./Derbi) 63, 3. Rabat (Šp./Aprilia) 34, 4. Vazquez (Šp./Derbi) 33, 5. Marquez (Šp./Derbi) 32, ...19. KORNFEIL (ČR/Aprilia) 2.

Moto2: 1. Elias (Šp./Moriwaki) 43:29,277, 2. Simón (Šp./Suter) +1,336, 3. Corsi (It./Motobi) +2,831, 4. Iannone (It./Speed Up) +4,880, 5. Talmacsi (Maď./Speed Up) +13,293, ...13. PEŠEK (ČR/Moriwaki) +25,068, ABRAHAM (ČR/RSV) nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Elias (Šp./Moriwaki) 63 b., 2. Tomizawa (Jap./Suter) 45, 3. Corsi (It./Motobi) 35, 4. Simón (Šp./Suter) 28, 5. Gadea (Šp./Pons Kalex) 26, ...22. PEŠEK (CR/Moriwaki) 4, 23. ABRAHAM (ČR/RSV) 2.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 44:29,114, 2. Rossi (It./Yamaha) +5,672, 3. Dovizioso (It./Honda) +7,872, 4. Hayden (USA/Ducati) +9,346, 5. Pedrosa (Šp./Honda) +12,613.

Průběžné pořadí MS: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 70 b., 2. Rossi (It./Yamaha) 61, 3. Dovizioso (It./Honda) 42, 4. Pedrosa (Šp./Honda) 40, 5. Hayden (USA/Ducati) 39.