Kyalami: Smrž v 1. kvalifiakci sedmý

iMotorSport.cz / mediafax, 15. května 2009, 21:18 Google+

KYALAMI, 1. KVALIFIKACE; Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v páteční úvodní části kvalifikace na nedělní závody MS superbiků na jihoafrickém okruhu Kyalami sedmou příčku. Nejrychlejší byl Ital Michel Fabrizio, druhý skončil Brit Jonathan Rea, třetí příčku obsadil Ben Spies z USA.

371

Závodníci nejprve absolvovali v pátek trénink, v němž Smrž zajel 16. nejlepší čas. V kvalifikaci potvrdil Fabrizio svou pozici z tréninku, pro Smrže znamenal odpolední program lepší vyhlídky pro nedělní závod, protože se propracoval do elitní desítky.

Druhá část kvalifikace je na okruhu v Kyalami na programu v sobotu od 10.45. Odpoledne od 15 hodin se jede superpole, který rozhodne o postavení jezdců na startu nedělních závodů. Ty budou od 12 hodin a od 15.30 vyvrcholením šestého dílu mistrovství světa superbiků.