Valentino Rossi vyhrál GP Španělska

iMotorSport.cz / mediafax, 3. května 2009, 21:04 Google+

JEREZ; Ital Valentino Rossi vyhrál v neděli závod MotoGP na motocyklové Velké ceně Španělska, na okruhu v Jerezu triumfoval před domácím Danim Pedrosou a Australanem Casey Stonerem.

371

Rossi se ve třetím závodu letošního seriálu mistrovství světa konečně dočkal vítězství. Po dvou druhých místech v Kataru a v Japonsku tentokrát nejprestižnější kategorii ovládl. Druhé místo obsadil domácí závodník Dani Pedrosa, který se za Rossim zdržel s třísekundovým odstupem, Australan Casey Stoner nabral desetisekundovou ztrátu. Zbytek startovního pole zaostal za vítězným Rossim o více než půl minuty.

Rossi se po vítězství na Velké ceně Španělska, kterou sledovalo na okruhu v Jerezu v Andalusii 120 tisíc diváků, dostal do čela průběžné klasifikace. V pořadí světového šampionátu Ital předstihl Jorge Lorenza. Ten ke smutku španělského publika závod nedokončil poté, co se opustil trať při pokusu o atak pozice Caseyho Stonera.

Španělům tak i přes čtyři místa na stupních vítězů v nedělní Velké ceně chybělo jako třešnička na dortu vítězství domácího závodníka. Kubaturu do 125 ccm ovládl Brit Smith, v kategorii 250 ccm bral vítězství Japonec Aoyama a Moto GP vyhrál Ital Rossi. Španělští motocyklisté skončili třikrát druzí a jednou třetí.

VC Španělska - výsledky MotoGP:
Třída MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 45:18,557, 2. Pedrosa (Šp./Honda) + 2,700, 3. Stoner (Austr./Ducati) + 10,507, 4. De Puniet (Fr./Honda) + 31,893, 5. Melandri (It./Kawasaki) +31,128, 6. Capirossi (It./Suzuki) + 34,128, 7. Edwards (USA/Yamaha) + 34,421, 8. Dovizioso (It./Honda) + 34,625, 9. Elias + 42,689, 10. Vermeulen (Austr./Suzuki) + 45,183.

Průběžné pořadí MS po třech závodech (z celkových sedmnácti): 1. Rossi 65, 2. Stoner 54, 3. Lorenzo a Pedrosa 41, 5. Dovizioso 30, 5. Pedrosa 41, 6. Edwards 24.