SBK: Japonec Kiyonari nejlepší v Anglii

Martin Juřička, 4. srpna 2008, 09:36 Google+

Letošní závod mistrovství světa superbiků se v anglickém Brands Hatch povedl nejlépe Japonskému jezdci Ryuichimu Kiyonarimu ze stáje Hannspree Honda, který vyhrál obě nedělní jízdy. Supersporty se jeli jenom na jeden závod kvůli pádu Jonese!

371

V nejvyšší kubatuře superbike se dařilo jednoznačně nejlépe Janponci Kiyonarimu z týmu Hannspree Honda, který zvítězil v obou jízdách na anglickém Brands Hatch. V první jízdě byl boj napínavý aý do konce, kdy si to rozdávali Kiyonari, Bayllis a Biaggi ale štěstí se nakonec usmálo na Japonce. Ve druhé jízdě to byl souboj samurajů Kiyonariho a Hagy, kteří odjeli ostatním a bojovali mezi sebou o první místo. Nakonec jako v prvním závodě měl pevnější nervy prvně jmenovaný jezdec a tak si připsal druhé vítězství před Hagou. Celkově vede Bayllis se ziskem 334 bodů a náskokem 82 bodů na Neukirchnera.

Supersporty se jeli pouze na jeden závod, protože po pádu Jonese, kterého zalehl motockl Pitta, musel být odvezen letecky do nemocnice.

STK 1000 byla velmi smolná pro českého jezdce Smrže, který závodil na vynikajícím třetím místě ale nakonec také upadl a závod nedokončil. Zvítězil Francouz Berger, který se tak ujal celkového vedení superstocků.

STK 600 byla obdoubou vyšší třídy. Náš Vostárek také upadl a závod nedokončil, což ho limituje v celkovém souboji mezi ním a Francouzesm Bazem, který má na Vostárka celkově 32 bodů náskok.