GP Německa: Počasí úřadovalo

Martin Juřička, 13. července 2008, 12:14 Google+

VÝSLEDKY ZÁVODU: Výkyvy počasí se nakonec vyplnily a závodníci do 125 ccm odstarovali do oblačného počasí bez deště. Naopak třída do 250 ccm a MotoGP byla doslova mokrá a počasí nešetřilo žádného jezdce a naše Peška s Abrhámem potkal pád stejně jako lídra MotoGP Pedrosu!

371

Start třídy do 125 ccm se zásadně nepodařil Talmacsimu (HUN/Bancaja Aspar Team), který startoval z první pozice ale po první zatáčce byl až na osmé příčce! V průběhu závodu dotahoval první jezdce a nakonec z toho bylo až třetí místo, o které musel srdnatě bojovat s Britem Smithem (Polaris World), který Talmacsiho ještě v předposlední zatáčce předjel ale na výjezdu byl příliš široký a Talmacsi si třetí místo udržel. První místo si vybojoval v kvalifikaci šestý di Meglio (FRA/Ajo Motorsport), který si první příčku držel zhruba v poslední třetině závodu. Druhý dojel Němec Bradl (Grizzly Gas Kiefer Racing). Celkově vede právě di Meglio se 166 body.

Po dojetí nejnižší třídy se chystali jezdci do 250 ccm na start a počasí se projevilo, tak jak nikdo nečekal a pomalu s prvními odjetými koly se začalo počasí zhoršovat a sílící déšť dal závodníkům zabrat. Trať na Sachsenringu je postavena tak, že se smazavají rozdíly mezi výkonnými a méně výkonnými motocykly ale déšť tyto rozdíly smazával ještě více. Od začátku se do čela probojoval vítěz kvalifikace "kudrnáč" Simoncelli (ITA/Metis Gilera), který kolo po kolu odjížděl svým pronásledovatelům Kalliovi (FIN/KTM Reb Bull 250) a Barberovi (SPA/Team Toth Aprilia) s náskokem 7 vteřin! V průběhu následovaly pády Aoyamy a nakonec i Peška ze 12. místa! Náš Pešek se v polovině závodu držel kolem desátého až dvanáctého místa když startoval ze šestnácté pozice ale voda na trati v levotočivé zatáčce mu vystavila stopku stejně jako Abrhámovi. Závěr závodu bojovali o druhé místo Barbera a Bautista ale Simoncelli si první místo udržel! Bramborovou medaili obsadil Fin Kallio. Na první místo celkového hodnocení se tak dostal Simoncelli, který předskočil v tabulce Fina Kallia!

Deštivý start si dopřála třída MotoGP. Z pole position startoval Casey Stoner (AUS/Ducati Marlboro Team), který byl po první zatáčce ž čtvrtý ale tomu komu se start podařil byl Pedrosa (SPA/Honda Repsol Team), který se ujal vedení. Pomalu se dopředu dostávali jezdci výborní na vodě: Toseland (GBR/Yamaha Tech 3), Lorenzo (SPA/Fiat Yamaha Team) a de Puniet (FRA/LCR Honda MotoGP). Po prvním kole si Pedrosa vytvořil asi dvou vteřinový náskok a ostatní jezdci za Španělem se rvali o druhé a třetí místo: Dovizioso, Edwards, Rossi, Lorenzo, de Puniet a de Angelis. S náskokem 7 vetřin při 26 kolech do konce potkal pád prvního Pedrosu a tímto se ujal vedení Stoner za ním Dovizioso, Edwards a Rossi. Vynikající "vodník" Vermeulen se postupně dostal na čtvrté místo a Rossi na druhé se ztrátou tří vteřin na Stonera, který zvítězil před Rossim a Vermulenem. Rossi se ujal vedení celkového šampionátu.