Wittmann se na startu v Moskvě propadne díky svému počínání na Norisringu

-haj / iMotorSport.cz, 17. července 2017, 20:07 Google+

Pilot týmu BMW Motorsport, Marco Wittmann, se na startu závodu v Moskvě propadne o pět míst poté, co Němec během druhého závodu na Norisringu dostal už třetí varování v sezoně, které se automaticky přeměňuje v pokles o pět míst na startu následujícího závodu.

Marco Wittmann si na Norisringu počínal tvrdě, za což bude v Moskvě penalizován

Marco Wittmann si na Norisringu počínal tvrdě, za což bude v Moskvě penalizován | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Úřadující mistr DTM bojoval s Mattias Ekström na Audi RS5 DTM. Wittmann ale na Ekströma v 1. zatáčce 12. kola tvrdě zaútočil, což stewardi označili za závodní incident. V posledním kole závodu však jezdec na BMW M4 DTM a jezdec s Audi RS5 DTM kolidovali znovu, když bojovali s Edoardo Mortarou na Mercedesu C63 AMG o třetí místo. Ekström musel vyjet z trati a Ital ve službách Mercedesu tohoto manévru využil a předjel oba dva, čímž si získal poslední místo na pódiu.

Za viníka incidentu, který Ekströma připravil o třetí místo, byl označem Wittmann. Němec za tento manévr dostal od komisařů varování. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeho letos již třetí varování, tak se v sobotním závodě v Moskvě propadne o 5 míst na startovním roštu.

img-responsive

Mattias Ekström zřejmě přišel díky počínání Wittmanna o podium | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Na Norisringu jsme mohli vidět ještě jeden tvrdší incident - René Rast na Audi ve 24. kole v 1 zatáčce poměrně tvrdě narazil do Roberta Wickense s Mercedesem, následkem čehož bylo, že oba dva skončili ve zdi. Za tento incident byl uznán vinným Německý jezdec a vysloužil si napomenutí.

Diskuze: Wittmann se na startu v Moskvě propadne díky svému počínání na Norisringu