GP San Marina: První bitva pro Švéda

Daniel Šupa, 19. dubna 2003, 21:12 Google+

První závod letošního ročníku seriálu FIA F3000 vyhrál po startu z prvního místa švédský jezdec Bjorn Wirdheim, který uhájil svoji pozici až pod cílový prapor za vytrvalého pronásledování Rakušanem Patrickem Friesacherem.

Na okruhu Imola se zdálo, že se jede šampionát ve dvou kategoriích. Samotný závod v závodě totiž předvedli právě prvně jmenovaní, kteří jsou díky svým zkušenostem a zázemí týmů Arden International a Red Bull Junior největšími favority. Třetí v cíli Ricardo Sperafico s vozem týmu Coloni Motorsport projel cílem až 23 sekund za touto dvojicí.

První šestici doplnil Friesacherův stájový kolega se zkušenostmi z F1 Vitantonio Liuzzi, Enrico Tocaccelo a jezdec českého týmu PSM-ISR Charouz Yannick Schroeder, který se musel celý závod potýkat se špatnými jízdními vlastnostmi vozu způsobenými poškozeným zadním spoilerem. Druhý jezdec týmu, český pilot Jaroslav Janiš pro technické problémy do závodu ani neodstartoval, neboť mu zhasnul motor ještě v zahřívacím kole.

Kolizí skončil vzájemný souboj Garyho Paffetta a Dereka Hilla na 14. respektive 15. pozici. Hill byl nucen zajet do boxů pro nový přední spoiler. Také debutant v seriálu Townsend Bell se zapletl do kolize, a to s domácím jezdcem Giorgio Pantanem, jenž ze závodu pro poškození zavěšení odstoupil.

Smůlou skončil první a zatím jediný závod pro Robbie Kerra, jenž s vozem týmu Den Bla Avis pro technické problémy, stejně jako Janiš ani neodstartoval. Závod dokončilo pouze 12 jezdců.