K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Monterrey: Paul Tracy nejrychlejší v 1. kvalifikaci

ar1, 22. března 2003, 03:19 Google+

Po svém vítězství v úvodním závodě sezony šampionátu „The Bridgestone Presents The Champ Car World Series Powered by Ford“ v St. Petersburgu, si zajistil kanadský jezdec týmu Forsythe Indeck #3 Paul Tracy také pomyslné Pole Position v první kvalifikaci na Grand Prix Monterrey.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Tracymu se povedlo ve 40 minutové kvalifikaci hned ve třetím kole zajet fantastický čas 1:17,220 s, s průměrnou rychlostí 157,857 km/h. “OK, vyjel jsem z boxů, zajel jsem dvě zahřívací kola a ihned poté se mi povedlo v dalším letmém kole zajet tento čas“, prohlásil Tracy po jeho jízdě. “Poté jsem již tento výkon nemohl zopakovat“. “Později bylo na trati mnoho vozů, které se snažili o totéž“. “Čas jsem měl téměř o 2 sekundy rychlejší než v roce 2002“.

Zatímco Tracy měl skoro jasnou první příčku pomyslného Pole Position, za jeho zády se uskutečnil skutečně tvrdý boj o další pozice. O tyto pozice společně bojoval domácí jezdec Michel Jourdain junior se Sebastienem Bourdaisem, Alexem Taglianim a Bruno Junqueirou. Junqueira ale musel brzy pro mechanické problémy do boxů, takže další boj se odehrával bez něj.

O 10 minut později se stala zásadní změna, když se na definitivní druhou příčku dostal svým dobrým časem Španěl Oriol Servia. “Víte, jsem šťastný, že se mi povedlo zajet toto čisté kolo v závěru kvalifikace“, řekl Servia.

Třetí skončil Patrick Carpentier s druhým vozem Forsythe Indeck tentokráte s číslem 32. Jeho čas mu stačilna to, aby další hráč ve hře Brazilec Bruno Junqueira s vozem Pacificar Newman obsadil čtvrtou příčku, což po jeho problémech je dozajista úspěch. Další účastník úvodní bitvy 1. kvalifikace Mexičan Michel Jourdain junior obsadil nakonec pátou příčku, se kterou byl nadmíru spokojen.

Majitel Pole Position ze závodu v St. Petersburgu Francouz Sebastien Bourdais zde v Mexiku neměl až tak dobrý den, protože jeho čas stačil „pouze“ na šestou pozici a za něj se zařadil Alex Tagliani.

Ostatními mexickými piloty byli Mario Dominguez - Herdez Competition na 7. pozici a zdejší hrdina Adrian Fernandéz na 8. pozici.

Nováček soutěže Brit Darren Manning z týmu RAC Walker Racing vedl další kontingent vozů Reynard s 10. pozicí.

Zatím poslední nováček letošního ročníku, který se ke startovnímu poli přidal právě zde v Monterrey, #11 Alex Yoong (nahradil Roberta Gonzalese) v týmu Dale Coyne Racing, se poprvé v jeho kariéře posadil zde v Mexiku do vozu seriálu Champ Car. Dnes mu patřila 19. pozice.


Google+ Vytisknout

Diskuze: Monterrey: Paul Tracy nejrychlejší v 1. kvalifikaci

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Paffett zažil povedený vstup do sezony

Forma Mercedesu z Hockenheimu dělá odchod ještě více frustrující, přiznává Paffett

Audi RS5 se po úvodním víkendu jeví jako nejslabší speciál v poli

Jak Audi na Hockenheimringu ztratilo svoji formu

Glock, Timo

Hockenheimring: Po fantastickém souboji s Paffettem vítězí Glock na BMW

Gary Paffett slaví úvodní vítězství sezony

Hockenheimring: Úvodní závod sezony opanoval Mercedes, vítězí Paffett

Audi začíná tlačit na organizátora DTM

Audi tlačí na DTM: Potřebujeme jistotu pro plánování

BMW by myšlenku zákaznických týmů podpořilo

BMW podporuje myšlenku Bergera na zákaznické týmy v DTM

reklama
reklama

Doporučujeme

Alex Yoong debutuje v Mexiku v týmu Dale Coyna - anotační foto

Alex Yoong debutuje v Mexiku v týmu Dale Coyna

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud