Junqueira vyhrál první kvalifikaci

ar1, 19. června 2004, 03:03 Google+

Bruno Junqueira s vozem týmu Newman – Haas vyhrál první kvalifikaci na nedělní závod Grand Prix Portlandu na trati Portland International Raceway.

Junqueira, Bruno

Junqueira, Bruno | foto: Photo by Gavin Lawrence/LAT Photo

Současný vedoucí jezdec průběžného pořadí zajel nejrychlejší kolo za 59,266s, což představuje průměrnou rychlost 119,603 m/h. V pátek bylo v Portlandu velmi teplé počasí. Navíc Junqueira zajel své nejrychlejší kolo jen v šesti odjetých z celkových dvanácti.

Junqueira měl o půl sekundy rychlejší čas, než ostatní jezdci. V kvalifikaci se po jednu minutu dostalo celkem pět jezdců, mezi nimiž byl na druhé pozici Sebastien Bourdais ze stejné stáje jako Junqueira, třetí skončil Paul Tracy z týmu Forsythe Championship Racing, čtvrtý byl Allmendinger (RuSPORT) a pátý Tagliani ze stejného týmu jako Tracy.