Liuzzi zvítězil i v Monaku!

ar1, 22. května 2004, 21:59 Google+

Vitantonio Liuzzi vyhrál i třetí podnik Mezinárodního mistrovství FIA F3000 na městském okruhu v Monte Carlu.

Doornbos, Robert

Doornbos, Robert | foto: Arden Motorsport

Liuzzi skvěle odstartoval z Pole position před Toccacelem a Jose Maria Lopezem. Stala se také havárie, do které se připletl český jezdec Tomáš Enge a Esteban Guerrieri, kteří se srazili při výjezdu z Loews.

Navzdory svému poškození, Guerrieri se dokázal vrátit na trať. Ztratil ale jedno kolo. Stejně tak Enge. Po nehodě Can Artama bylo potřeba povolat na trať Safety Car.

Liuzzi i po restartu chladnokrevně udržel své vedení před horlivým Toccacelem, který se snažil Liuzziho překonat.

Liuzzi se skvělou zastávkou v boxech odjel opět perfektní závod. Je jasné, že v motoristickém sportu je nová italská hvězda.

Toccacelo dojel druhý se ztrátou 2,6 sekundy a třetí na stupně vítězů vystoupil Jose Maria Lopez. Gianmaria dojel do cíle čtvrtý.

Enge se klasifikoval na poslední 14. pozici.