Power s Franchittim dominují

iM3, 24. března 2009, 17:43 Google+

Druhý den testů na okruhu Barber Motorsports Park ovládl nováček u stáje Penske - Will Power. Australan zajel nejrychlejší kolo a uzavřel poslední oficiální testy před úvodním závodem v St. Petersburgu.

Power, Will

Power, Will | foto: IndyCar Media

Power sice budoucnost u Penske nemá jistou, protože se stále čeká na verdikt ohledně Helia Castronevese, ale jeho výkony jsou hodny angažmá ve špičkovém týmu. Na druhém místě skončil navrátilec Dario Franchitti, který zajel čas 1:09.7776.

„Byl to dobrý víkend,“ uvedl Franchitti, který v roce 2007 vyhrál závod Indianapolis a stal se šampiónem IndyCar.

Za Powerem a Franchittim skončili jejich týmový jezdci v pořadí Briscoe a Dixon. Další dvě místa obsadil tým Newman Haas Lanigan Racing v zastoupení Graham Rahal a Robert Doornbos.

Všech šestnáct jezdců zlepšilo své časy z neděle, deset z nich dokonce překonalo nejrychlejší Dixonův čas z prvního dne.

Nedařilo se týmu Andretti Green. Andretti figuruje na sedmé místě, Kanaan na osmém, Mutoh na desátém a Patrik skončila až předposlední.