Pozitivní začátek v Brands Hatch

iMotorSport.cz, 2. května 2008, 19:41 Google+

Třetí sezóna A1GP - Světového poháru motorsportu došla do posledního kola. Stejně jako v loňském roce se finále odehraje kousek od Londýna na krásné a náročné trati Brands Hatch.

Král, Josef

Král, Josef | foto: BPA sport marketing, a.s.

Český tým strávil první den běžnou páteční rutinou a cítí, že začátek proběhl slibně, když Filip Salaquarda skončil třetí v tréninku nováčků a 11. ve volném tréninku.

Salaquarda byl s vozem spokojený hned od prvního kola, ačkoliv v průběhu dne přestál bez závažnějších škod dva smyky. První nováčkovský trénink tým využil pro běžnou kontrolu funkčnosti auta a zajetí nových dílů, ve druhé pak jel Salaquarda daleko razantněji a zajel čas 1:16,217. Ten mu zajistil třetí místo, když za první příčkou zaostal o desetinu sekundy. Celkem odjel 29 kol.

Tým využil začátek volného tréninku ke kontrole vyvážení vozu na nových pneumatikách, a ačkoliv se opět trochu rozhodil, nebylo to tak zlé jako při minulých podnicích. Salaquarda se zlepšoval až na 1:15.477 ve 12. kole z 21 a skončil 11. necelých šest desetin sekundy za nejrychlejším.

Filip Salaquarda

Byl to slušný a povzbudivý den. Hned z boxů jsme vyjeli s velmi dobrým nastavením. Nejprve jsme provedli běžné kontroly a jel jsem volněji, abych zajel nové brzdové destičky. Ve druhé části jsem pak jel daleko ostřeji a byl jsem s časem docela spokojený. Musím říct, že dlouhá verze okruhu je dost náročná. Předtím jsem znal jenom krátkou variantu, dlouhá má vzadu několik obtížných, rychlých zatáček, dvě se jedou naslepo. Ve volném tréninku byl vůz trochu přetáčivý, ale rychle jsme to vyřešili a jsem přesvědčený, že jsme udělali další posun vpřed. Myslím, že jsme dnes mohli být určitě v první desítce, bohužel jsem měl trochu problém poskládat dohromady celé kolo. Možná jsem jel až most ostře. Nicméně odstup není velký a těšíme se na zbytek víkendu.

Záznam obou závodů z Brands Hatch (www.motorsportvision.co.uk) přinese jako obvykle Česká televize. Přenos pustí v pondělí 5. května 2008 od 15.30. Záznam Sprintu a přímý přenos Hlavního závodu bude k vidění také v neděli 4. května 2008 od 15.00 na www.a1gp.com.