Newman/Haas/Lanigan zvládol úvod

Jozef Smrtník, 9. června 2007, 00:33 Google+

Portland - 1.tréning: Sebastien Bourdais opäť nesklamal svojich fanúšikov po tom, čo na okruhu v Portlande obsadil spoločne s tímovým kolegom najrýchlejší čas.

bourdais, sébastien

bourdais, sébastien | foto: Photo by Michael Kim/LAT Photographic

Prvý meraný tréning pretekárskeho víkendu po viac, ako mesačnej prestávke patril zo začiatku tradične slabším tímom, ktorý pre elitu "čistili" trať. Výnimkou bol tím Newman/Haas/Lanigan, ktorý poslal na trať Grahama Rahala, zatiaľ čo jeho skúsenejší kolega Sebastien Bourdais sa odvážil na prvú jazdu až po štyridsiatich minútach.

Na prvý tréning je vyčlenených 90 minút, čo rodákovi z Francúzska hravo stačilo na porazenie celého štartovného poľa s časom 58.494 sekundy. So stratou iba jednej desatiny sekundy sa na druhé miesto výsledkovej listiny umiestnil Rahal nasledovaný Justinom Wilsonom z tímu RSPORTS.

Jediným pretekárom, ktorý nezaznamenal žiadny výsledok bol Paul Tracy z tímu Forsythe Racing. Svoju smolu si vybral v podobe kolízie so stenou zvodidla. Poškodený monopost spôsobil prerušenie tréningu, za čo si následne kanadský rodák vyslúžil penalizáciu v podome ôsmich minút v boxoch.

Tracy nebol jediný, koho pokorili nástrahy krátkej trate Portlandu. Iba dve minúty pred koncom tréningu havaroval v siedmej zákrute do bariéry z pneumatík nováčik Tristan Gommendy. Našťastie vyviazol bez zranení a takisto nebolo potrebné tréning predčasne ukončiť.